אליפות העולם במוטוסרף – התחרות שנערכה בפראג באוגוסט

עולם המוטוסרף (Motosurf), כלומר הגלשנים בעלי המנוע ובראשם הג'ט סרף, צובר בשנים האחרונות פופולריות ומעריצים. התחרויות השונות בתחום מעוררות אף הן יותר ויותר עניין, וכך היה גם כשצמרת הגולשים העולמית התכנסה בפראג בסוף השבוע הראשון של חודש אוגוסט. התחרות בפראג הייתה השלישית בסדרת התחרויות שמהן מורכבת אליפות העולם לשנת 2016 בגלישה על גלשנים ממונעים, וכמו קודמותיה התאפיינה בביצועים מרהיבי עין ובמהפכים דרמטיים.

אישה יפה על הג'ט סרף - אקסטרים ספורט ימי

מה קרה ליאקוב קורנפיל?

בתחרות הראשונה בסדרה, שנערכה בחודש מאי בקנקון שבמקסיקו, באחד החופים היפים בעולם, זכה הצ'כי יאקוב קורנפיל (Jakub Kornfeil). אגב, באופן כללי 6 מ-7 הראשונים בתחרות זו היו צ'כים – המדינה שממנה מגיע גם הג'ט סרף – וביניהם התברג גם אחד משלנו, ישראלי שחי במקסיקו בשם אור ינאי (שהגיע למקום ה-5 המכובד).

בתחרות השנייה בסדרה, שנערכה בחודש יולי בסלובקיה, הגיע קורנפיל למקום השני, אחרי בן ארצו לוקאס זהורסקי (Lukas Zahorsky), אבל שמר על המקום הראשון הכללי בסבב. גם במירוץ בסלובקיה נרשמה דומיננטיות צ'כית כשגולשים צ'כים תפסו את כל 6 המקומות הראשונים (אור ינאי דורג 8).

גם המירוץ בפראג עמד בסימן המאבק בין קורנפיל לבין זהורסקי.

במקצה הדירוג ניצח קורנפיל, וגם במרוץ הראשון מבין השניים שמתקיימים בכל תחרות הוא זכה כשהוא מקדים את זהורסקי. את המרוץ השני התחיל קורנפיל היטב, הוביל לאורך כל הדרך ואפילו פתח פער משמעותי על פני מתחריו – אבל אז, בסיבוב האחרון של המרוץ, הוא התנגש בגולש שפיגר אחריו בסיבוב שלם, איבד שליטה על הגלשן וראה איך זהורסקי חולף על פניו.

למרות ההתנגשות והנפילה, הצליח יאקוב קורנפיל להתאושש ולחזור להוביל במרוץ, וכל הצופים שהגיעו לנהר ולטאבה שבפראג, שם נערכה התחרות, היו בטוחים שהוא יזכה – אבל ביש המזל של קורנפיל נמשך: אדמה מקרקעית הנהר נשאבה אל תוך הגלשן שלו, גרמה לו להאט ובסופו של דבר הוא סיים את המרוץ השני במקום השביעי בלבד בעוד זהורסקי מנצח ופותח פער בדרך לזכייה באליפות העולם.

בדירוג הכללי של התחרות בפראג הגיע קורנפיל למקום השלישי, ונכון לעכשיו – לאחר שהתקיים מרוץ נוסף, באמסטרדם – הוא מפגר ב-20 נקודות אחרי לוקאס זהורסקי וסיכוייו לזכות בגביע העולמי של 2016 נמוכים מאוד.

אגב, מרטין סולה (Martin Sula), מייסד ג'ט סרף, סיים את התחרות בפראג במקום החמישי ובדירוג הכללי הוא נמצא במקום השלישי (עם 75 נקודות לעומת 102 לקורנפיל).

תמונות של גלשנים ג'ט סרף

הישראלים בפראג

בנוסף לישראלי אור ינאי, שמייצג מועדון גלישה מקסיקני, ושדורג 10 בתום כל המרוצים בפראג, השתתפו בתחרות בבירת צ'כיה עוד 4 ישראלים: ערן דרוקר בן ה-39 שהגיע לגמר ב' ולמקום ה-14 בדירוג הכללי, וכן ליאור צוברי, ריקו גרשון ואלעד גפט שלא הגיעו למקצי הגמר ודורגו במקומות ה-24, ה-25 וה-27.

דאבל שני ברציפות לאנטה סצ'רובה

במירוצי הנשים שנערכות במסגרת התחרות בפראג המשיכה הצ'כית אנטה סצ'רובה להפגין דומיננטיות מוחלטת, כשניצחה בשני המרוצים ובכך השלימה דאבל שני ברציפות (אחרי הישג דומה בתחרות שנערכה בסלובקיה).

המתחרה העיקרית שלה, המקסיקנית אלי ריבאס סיימה במקום השני במרוץ הראשון אבל רק במקום השמיני במרוץ השני, ועל כן צנחה למקום ה-4 בדירוג הכללי של התחרות בפראג, כשאל המקום השני התברגה צ'כית אחרת, מרטינה ברוונקובה.