תמונות של גלשנים – איך לצבוע את הגלשן שלך – מדריך

יש מי שבשבילו גלשן הוא סך הכל קרש שמאפשר לו לרכב על גלים – אבל עבור רוב הגולשים הגלשן הוא עוד דרך להפגין ייחודיות ומקוריות וליצור עניין. למעשה, העיצוב של הגלשן הוא דרך מצוינת להביא לידי ביטוי את מי שאתם, כך שאין פלא שבמקרים רבים מושקעת בצביעת הגלשן תשומת לב רבה וכמובן גם זמן ואנרגיות.

התוצאות, כפי שניתן לראות בים (וגם כשמתבוננים בתמונות של גלשנים), בהחלט מצדיקות את ההשקעה, ועוד כדאי לדעת שאם תקראו את המדריך תגלו שבעצם צביעת הגלשן יותר פשוטה מכפי שאולי חשבתם.

תמונות של גלשנים מדריך

אופציה א': הדפסה על נייר אורז

אפשרות אחת היא ליצור במחשב תמונה, שנראית לכם מגניבה ובעיקר מתאימה למי שאתם ולגלשן. את התמונה יש להדפיס, בעזרת מדפסת הזרקת דיו רגילה, על נייר אורז (שנקרא גם נייר למינציה).

נייר אורז הוא נייר דק מאוד, וכשמצמידים אותו לגלשן תוך כדי שמצפים את הגלשן בלמינציה, הנייר פשוט מתפוגג ומה שנשאר על הגלשן הוא רק הדיו, כלומר ההדפס שיצרתם.

באופן טבעי ניתן להשתמש בשיטה זו רק כשהגלשן בשלבי ייצור ולא אחרי שהוא כבר מצופה בלמינציה, ובנוסף היא לא תעבוד טוב עם תמונות גדולות מדי. רקע לבן מבטיח תוצאות מיטביות, ועוד כדאי לקחת בחשבון כשבוחרים באופציה של נייר האורז את העובדה שקרינת השמש בסופו של דבר תוביל לדהיית הדיו ואיתו כמובן גם ההדפס.

אופציה ב': צביעת גלשן עם ספריי

זאת הדרך המקובלת יותר להעניק לגלשן אישיות צבעונית ומושכת.

על-מנת לצבוע גלשן בדרך זו אתם זקוקים לסלוטייפ, נייר וכמובן צבע, בדרך כלל אקרילי – אפשר לקנות תרסיס של צבע אקרילי, שזו האפשרות הנוחה יותר אבל גם היקרה יותר, ועוד אופציה היא לקנות בקבוקי צבע (שמחירם נמוך מאוד) אבל אז תצטרכו להשיג גם אקדח ספריי ומדחס אוויר.

צביעת הגלשן עם ספריי יכולה להיעשות לפני הלמינציה שלו, אבל גם אחרי שהוא כבר מוכן לגמרי. אם בוחרים לצבוע גלשן שכבר עבר למינציה, חשוב לצפות את שכבת הצבע כדי להגן עליה, כך שהיא תמשיך לעטר את הגלשן שלנו לאורך זמן רב.(ישנם חומרים מיוחדים שאוטמים צבע אקרילי). כשמדובר בגלשן ישן יחסית מומלץ בחום לנקות אותו היטב, להוריד ממנו את כל השעווה והמשקיענים שבינינו יכולים גם ללטש אותו מעט – הדבר ישפר משמעותית את התוצאה הסופית.

ולמה הסלוטייפ והנייר אתם שואלים? כדי לכסות את החלקים בגלשן שאתם לא רוצים לצבוע. ככל שאתם יצירתיים יותר ומדויקים יותר בעבודה תוכלו ליצור צורות ותבניות מעניינות ומושכות יותר על הגלשן שלכם בעזרת הסתרת החלקים המתאימים בכל פעם. אם תצטיידו מראש בכמה סוגים של סלוטייפ שכל אחד מהם הוא ברוחב שונה, זה יעזור לכם ליצור צורות מורכבות יותר, בקלות ובמהירות.

עוד חשוב להקפיד על התזת הספריי ממרחק של לפחות 6 אינצ'ים (בערך 15 ס"מ) ועל פיזור אחיד של הצבע – אל תרססו יותר מדי אזור ספציפי, כדי לא ליצור בריכות צבע, אלא תשמרו על תנועה מתמדת של היד. כמובן שיש לבצע את הצביעה במרחב פתוח ומאוורר היטב, כדי לא לנשום את אדי הצבע.

בדרך כלל תוך זמן קצר הצבע יתייבש, כשכמובן כדאי לחכות בסבלנות לפחות 5 דקות לפני שרצים להראות לחבר'ה את הגלשן המלהיב והמרהיב J

Pictures of surfboards