גלישת גלים בישראל – איך להיות גולש אמיתי?

גלישת גלים היא תחביב ממכר, אבל בעצם הרבה יותר.

עבור גולשים אמיתיים הים הוא מטאפורה מושלמת לחיים באופן כללי: אנחנו מנסים לתפוס את הגל הנכון ברגע הנכון כדי להגיע למקום הנכון מבחינתנו, זרמים שלא תמיד אנחנו יכולים לראות אותם לוקחים אותנו לכל מיני כיוונים, לפעמים הים, וגם החיים, ממש מערבלים אותנו, יש נפילות שמאתגרות אותנו לחזור לעמוד על הגלשן ולזכור למה אנחנו בעצם פה, ובעיקר אנחנו צריכים ללמוד לקבל את מה שקורה סביבנו, להפנים את העובדה שאין לנו שליטה מוחלטת, לא בים ולא בחיים.

הפרס שאנחנו מקבלים כשמתפתחת המודעות ואיתה היכולת לזרום עם מה שקורה: רגעים של אושר נדיר, גם כשאנחנו תופסים את הגל שחיכינו לו ומרחפים על המים וגם כשאנחנו מחוץ למים ומרגישים על הגל.

איך הופכים לגולשים אמיתיים ומפתחים את המודעות החיונית? מאמצים את ההמלצות הבאות:

גלישת גלים בישראל איך להיות גולש אמיתי

. להיות חיוביים

גם גל שבמבט ראשון נראה קטן ולא מרגש עשוי להתגלות פתאום כוואו. אם לא תנסו, לא תדעו. אבל לנסות באמת ולבוא אל הגל (או אל מה שהחיים מביאים אליכם) בגישה חיובית. ולהישאר חיוביים גם אם מסביבכם אתם מרגישים שליליות – חבל לוותר על הזדמנויות רק כי אחרים ויתרו עליהן.

  1. להיות סבלניים

קמתם ממש מוקדם, יצאתם מהבית כשעוד חושך וקר, נכנסתם למים עוד לפני שהדגים התעוררו ואתם מצפים שעכשיו יגיע מיד הגל המושלם? הים לא חייב להתנהל לפי הציפיות שלכם, וגם החיים לא תמיד מעניקים לנו את מה שאנחנו רוצים בדיוק באותו רגע. סבלנות. לפעמים הגלים רגועים, ואנחנו צריכים ללמוד לקבל את זה ולדעת שיגיעו גם גלים מלהיבים יותר. מתי? זה לא באמת משנה, מה שחשוב זה שהם יגיעו. גם בים וגם בחיים.

  1. ליהנות מאתגרים

גלישת גלים היא כניסה לעולם של אי ודאות, מוטיב שבדרך כלל מאיים עלינו. אנחנו אוהבים את החיים שלנו מסודרים, ובשליטה, ואז פתאום מגיע גל משום מקום והופך אותנו. אבל גולשים אמיתיים לומדים לאהוב את הגלים האלה, כי הם מאתגרים אותם. מאתגרים אותם לפתח חושים חדים יותר לזהות מה קורה מסביב ולצמצם את אי הוודאות, להתמודד גם עם אירועים לא צפויים (ועם פחדים) ובעיקר להבין שלפעמים גם ניפול, וכל עוד חוזרים לעמוד על הרגליים ולא יוצאים מהמים בגלל זה, זה בסדר גמור גם ליפול.

  1. לחיות את הרגע

זה אולי נשמע כמו קלישאה, אבל גולשים אמיתיים לומדים לחיות על פי מה שבאמת קורה כרגע, ולא על סמך מה שעלול לקרות. גם בים, וכמובן מחוץ למים, אנחנו במקרים רבים נותנים לשאלה "רגע, מה אם…" לנהל אותנו. הבעיה היא שאנחנו שוכחים שאין לנו בעצם שום דרך לדעת מה התשובה לשאלה הזו, ושבעצם בדרך כלל אנחנו עונים עליה על סמך מה שקרה לנו בעבר – למרות שהעבר כבר עבר, מזמן.

תוך כדי גלישת גלים גולש אמיתי לומד לשים לב לכל רגע שבו צצה השאלה "אבל מה אם" ופשוט לא לחפש לה תשובה אלא לזרום עם מה שקורה באותו רגע. לקבל את העובדה שזה מה שקורה כרגע, ולהבין איך זה משרת אותו – הופך אותו לגולש טוב יותר, עוזר לו לחיות חיים נכונים יותר.

  1. תשוקה

אי אפשר להיות באמת גולש בלי תשוקה, ובלי לנסות לממש את התשוקה לעתים קרובות. כנ"ל לגבי החיים.

  1. להיות מיוחדים

זה אולי המאפיין העיקרי של גלישת גלים בישראל, ובכלל. גולשים אמיתיים לא מנסים לחקות אחד את השני אלא למצוא את מה שהכי מתאים להם, למי שהם. האזור במים, הגל שהים יצר בדיוק בשבילם, סוג הגלשן (קצר, ארוך, סאפ, ג'ט סרף), סגנון הגלישה, הכל. וכבר אמרנו שמה שנכון בים נכון תמיד, כך שגם מחוץ למים כדאי להיות אמיתיים.

אולי יעניין אותך קריאה נוספת: